

| Model Name | Charge3 Special Edition |
| Brand | JBL |
| Weight | 800 g |
| Color | Mosaic / Malta / Squad |
| Size | 213 x 87 x 88.5mm |
| Bt Version | 4.1 |


| Model Name | Charge3 Special Edition |
| Brand | JBL |
| Weight | 800 g |
| Color | Mosaic / Malta / Squad |
| Size | 213 x 87 x 88.5mm |
| Included in the Box | 5V 2.3A USB Adapter, Micro USB Cable, Safety Sheet, Quick Start Guide, Warranty Card |
| Waterproof | IPX7 Waterproof |
| S/N Ratio | >80 dB |
| Frequency Response | 65 Hz-20 kHz |
| Bt Version | 4.1 |
| Charging Time | 4.5 h |
| Battery Life | 20 h |
| Battery Type | Lithium-ion polymer |

Have a requirement?
Chat with us