| Model Name | FLIP3 Special Edition |
| Brand | JBL |
| Weight | 450 g |
| Power (W) | 2 x 8 W |
| Color | Mosaic / Malta / Zap |
| Size | 64 x 169 x 64 mm |


| Model Name | FLIP3 Special Edition |
| Brand | JBL |
| Weight | 450 g |
| Color | Mosaic / Malta / Zap |
| Size | 64 x 169 x 64 mm |
| Included in the Box | Micro USB Cable, Safety Sheet, Quick Start Guide, Warranty Cards |
| Power (W) | 2 x 8 W |
| S/N Ratio | ≥80 dB |
| Frequency Response | 85 Hz – 20 kHz |
| Bt Version | 4.1 |
| Charging Time | 3.5 h |
| Battery Life | 10 h |
| Battery Type | Lithium-ion polymer |

Have a requirement?
Chat with us