| Rim diameter | 12 in, 13 in |
| Section Width | 145 mm, 155 mm |
| Aspect ratio | 65, 70, 80 |
| Tyre Size | 145/80R12, 145/80R13, 155/65R13, 155/70R13, 155/80R13 |
| Tubeless | Yes |
| Construction | Radial |














| Rim diameter | 12 in, 13 in |
| Section Width | 145 mm, 155 mm |
| Aspect ratio | 65, 70, 80 |
| Tyre Size | 145/80R12, 145/80R13, 155/65R13, 155/70R13, 155/80R13 |
| Tubeless | Yes |
| Construction | Radial |
| Vehicle Model | Datsun GO Plus, Hyundai EON, Datsun GO, Mahindra e2o, Chevrolet Spark, Hyundai Santro Xing, San Motors Storm, Hyundai Santro 2000 2007, Maruti Alto 800, Hyundai EON, Maruti Alto K10, Maruti Eeco, Maruti Zen Estilo, Maruti Celerio, Maruti Wagon R, Renault KWID, Datsun GO, Hyundai i10, Tata Indica eV2, Nissan Micra Active, Maruti A Star, Hyundai Getz Prime, Maruti Esteem, Maruti Wagon R |
| Speed rating | T (190 kmph) |
| Load Rating | 74, 75 |



Have a requirement?
Chat with us