| Brand | KEMET |
| Part Number | MMK22.5335K100D17L4TRAY |
| Capacitance | 3.3 µF |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage | 63 V ac, 100 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Brand | KEMET |
| Part Number | MMK22.5335K100D17L4TRAY |
| Capacitance | 3.3 µF |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage | 63 V ac, 100 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Tolerance | ±10% |
| Dielectric Material Family | Polypropylene Film |
| Series | MMK |
| Lead Diameter | 0.8 mm |
| Lead Pitch | 22.5 mm |
| Dielectric | PET |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Dimensions | 7 x 16.5 x 26 mm |

Have a requirement?
Chat with us