| Brand | KEMET |
| Part Number | MPLCV1054L100 |
| Inductance | 10 μH |
| Maximum DC Resistance | 25 mΩ |
| Maximum DC Current | 7.1 A, 12 A |
| Packaging Type | SMD |
| Brand | KEMET |
| Part Number | MPLCV1054L100 |
| Inductance | 10 μH |
| Maximum DC Resistance | 25 mΩ |
| Maximum DC Current | 7.1 A, 12 A |
| Packaging Type | SMD |
| Maximum Operating Temperature | +155°C |
| Tolerance | ±20% |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Dimensions | 11.5 x 5.4 x 10 mm |
| Series | MPLCV |
| Automotive Standard | AEC-Q200 |
| Core Material | Metal Alloy |

Have a requirement?
Chat with us