


| Brand | KEMET |
| Part Number | SC-10-30J |
| DC Resistance | 30 mΩ |
| Inductance | 3 mH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum Operating Temperature | +45°C |
| Brand | KEMET |
| Part Number | SC-10-30J |
| DC Resistance | 30 mΩ |
| Inductance | 3 mH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum Operating Temperature | +45°C |
| Maximum Current | 10 A |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Dimensions | 34 x 24 x 33 mm |
| Series | SC |



Have a requirement?
Chat with us