

| Brand | KEMET |
| Part Number | SCF-05-350 |
| DC Resistance | 35 mΩ |
| Inductance | 3.5 mH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum Operating Temperature | +65°C |
| Brand | KEMET |
| Part Number | SCF-05-350 |
| DC Resistance | 35 mΩ |
| Inductance | 3.5 mH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum Operating Temperature | +65°C |
| Maximum Current | 5 A |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Dimensions | 15 x 12 x 15 mm |
| Series | SC |


Have a requirement?
Chat with us