| Brand | KEMET |
| Part Number | SN10-500J |
| Inductance | 110 μH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Maximum DC Resistance | 71 mΩ |
| Brand | KEMET |
| Part Number | SN10-500J |
| Inductance | 110 μH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Maximum DC Resistance | 71 mΩ |
| Maximum DC Current | 3 A |
| Terminal Type | Wire |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Dimensions | 22 x 16 x 26 mm |
| Series | SN-J |
| Core Material | Iron |
| Lead Pitch | 10 mm |

Have a requirement?
Chat with us