| Brand | KEMET |
| Part Number | SN5-450JB |
| Inductance | 64 μH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Maximum DC Resistance | 110 mΩ |
| Brand | KEMET |
| Part Number | SN5-450JB |
| Inductance | 64 μH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Maximum DC Resistance | 110 mΩ |
| Maximum DC Current | 1 A |
| Terminal Type | Wire |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Dimensions | 13.5 x 9.2 x 15 mm |
| Series | SN-JB |
| Core Material | Iron |
| Lead Pitch | 10 mm |

Have a requirement?
Chat with us