| Brand | KEMET |
| Part Number | SN8D-400JB |
| Inductance | 80 μH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Maximum DC Resistance | 85 mΩ |
| Brand | KEMET |
| Part Number | SN8D-400JB |
| Inductance | 80 μH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Maximum DC Resistance | 85 mΩ |
| Maximum DC Current | 2 A |
| Terminal Type | Wire |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Dimensions | 18.5 x 15.5 x 18 mm |
| Series | SN-JB |
| Core Material | Iron |
| Lead Pitch | 14 mm |

Have a requirement?
Chat with us