| Brand | KEMET |
| Part Number | SN8S-400JA |
| Inductance | 46 μH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Maximum DC Resistance | 52 mΩ |
| Brand | KEMET |
| Part Number | SN8S-400JA |
| Inductance | 46 μH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Maximum DC Resistance | 52 mΩ |
| Maximum DC Current | 2 A |
| Terminal Type | Wire |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Dimensions | 15 x 12 x 18 mm |
| Series | SN-JA |
| Core Material | Iron |
| Lead Pitch | 10 mm |

Have a requirement?
Chat with us