| Brand | KEMET |
| Part Number | SS11H-07120-CH |
| DC Resistance | 0.9 Ω |
| Inductance | 12 mH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum Operating Temperature | +75°C |
| Brand | KEMET |
| Part Number | SS11H-07120-CH |
| DC Resistance | 0.9 Ω |
| Inductance | 12 mH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum Operating Temperature | +75°C |
| Maximum Current | 700 mA |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Dimensions | 21 x 20.5 x 16 mm |
| Series | SS |

Have a requirement?
Chat with us