| Brand | Komatsu |
| Model | WA320PZ-6 |
| Tipping Load | 9595 kg |
| Maximum Bucket Capacity | 2.7 cum |
| Maximum operating weight | 15445 kg |
| Maximum Engine Power | 167 hp |













| Maximum Bucket Capacity | 2.7 cum |
| Tipping Load | 9595 kg |
| Travelling speed -Forward | 38 km / hr |
| Maximum Engine Power | 167 hp |
| Gross Power | 171 hp |
| Engine Model | Komatsu SAA6D107E-1 |
| Model | WA320PZ-6 |
| Brand | Komatsu |
| Maximum operating weight | 15445 kg |





Have a requirement?
Chat with us