| Brand | Komatsu |
| Model | WA900-3E0 |
| Tipping Load | 65670 kg |
| Maximum Bucket Capacity | 13 cum |
| Maximum operating weight | 101,550 kg |
| Maximum Engine Power | 856 hp |













| Maximum Bucket Capacity | 13 cum |
| Tipping Load | 65670 kg |
| Travelling speed -Forward | 28 km / hr |
| Maximum Engine Power | 856 hp |
| Gross Power | 900 hp |
| Engine Model | Komatsu SAA12V140E-3 |
| Model | WA900-3E0 |
| Brand | Komatsu |
| Maximum operating weight | 101,550 kg |



Have a requirement?
Chat with us