| Brand | Koryo |
| Capacity | 8.5 kg |
| Function Type | Semi Automatic |
| Loading Type | Top Load |
| Model | KWM8518SA |
| Color | Purple & White |













| Brand | Koryo |
| Capacity | 8.5 kg |
| Loading Type | Top Load |
| Model | KWM8518SA |
| Color | Purple & White |
| Family Size | Large Family |
| Power Consumption | 440 W |
| Max Spin Speed | 250 RPM |
| Technology Used | Rat Away Technology |
| Number Of Wash Cycles | 3 |
| Noise Reduction | Yes |
| Power Voltage | 220 - 240 V, 50 Hz |
| Tub Material | Plastic |
| Control Panel | Digital Display |
| Housing Material | Plastic |
| Child Lock | No |
| Door Lock | No |
| Motor Type | Heavy Duty Copper Winding Motor |
| Fabric Softener Dispenser | No |
| Steam Function | No |
| Function Type | Semi Automatic |

Have a requirement?
Chat with us