| Brand | Kyocera |
| Part Number | KC3225K8.00000C1GE00 |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 4 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.63 V |
| Brand | Kyocera |
| Part Number | KC3225K8.00000C1GE00 |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 4 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.63 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Oscillator Type | Clock Oscillator |
| Output Frequency | 8 MHz |
| Output Level | CMOS |
| Frequency Ageing | ±3 x 10^-6 yr |
| Width | 2.5 mm |
| Package Type | SMD |
| Height | 0.8 mm |
| Length | 3.2 mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum Symmetry | 0.55 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.6 V |

Have a requirement?
Chat with us