| Brand | Kyocera |
| Part Number | KC7050A32.0000C30E00 |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 4 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.63 V |
| Brand | Kyocera |
| Part Number | KC7050A32.0000C30E00 |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 4 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.63 V |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Output Frequency | 32 MHz |
| Output Level | CMOS |
| Width | 5 mm |
| Package Type | CSMD |
| Frequency Stability | ±50 ppm |
| Height | 1.6 mm |
| Length | 7 mm |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Maximum Symmetry | 0.55 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.97 V |

Have a requirement?
Chat with us