| Brand | Laird |
| Part Number | HI2220P271R-10 |
| Current Rating | 4 A |
| Impedance at 100 MHz | 270 Ω |
| Maximum DC Resistance | 35 mΩ |
| Packaging Type | 2220 (5650 M) |
| Brand | Laird |
| Part Number | HI2220P271R-10 |
| Current Rating | 4 A |
| Impedance at 100 MHz | 270 Ω |
| Maximum DC Resistance | 35 mΩ |
| Packaging Type | 2220 (5650 M) |
| Type | Chip Bead |
| Dimensions | 5.59 x 5.08 x 3.2 mm |
| Series | HI |
| Application | Automotive, DSC, Energy and Utilities, General Electronics, Laptop, LCD-TV, Networking Devices, PC, Portable Devices etc., Security |
| Material | Ferrite |
| Impedance at 1 GHz | 250 Ω |
| Impedance at 25 MHz | 110 Ω |

Have a requirement?
Chat with us