| Brand | Laird |
| Part Number | HZ0603B102R-10 |
| Current Rating | 200 mA |
| Impedance at 100 MHz | 1000 Ω |
| Maximum DC Resistance | 600 mΩ |
| Packaging Type | 0603 (1608 M) |
| Brand | Laird |
| Part Number | HZ0603B102R-10 |
| Current Rating | 200 mA |
| Impedance at 100 MHz | 1000 Ω |
| Maximum DC Resistance | 600 mΩ |
| Packaging Type | 0603 (1608 M) |
| Type | Chip Bead |
| Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.8 mm |
| Series | HZ |
| Application | Automotive, DSC, Energy and Utilities, General Electronics, Laptop, LCD-TV, Networking Devices, PC, Portable Devices etc., Security |
| Material | Ferrite |
| Impedance at 1 GHz | 200 Ω |
| Impedance at 25 MHz | 453 Ω |

Have a requirement?
Chat with us