| Brand | Laird |
| Part Number | LF1206C202R-10 |
| Current Rating | 300 mA |
| Impedance at 100 MHz | 915 Ω |
| Maximum DC Resistance | 500 mΩ |
| Packaging Type | 1206 (3216 M) |
| Brand | Laird |
| Part Number | LF1206C202R-10 |
| Current Rating | 300 mA |
| Impedance at 100 MHz | 915 Ω |
| Maximum DC Resistance | 500 mΩ |
| Packaging Type | 1206 (3216 M) |
| Type | Chip Bead |
| Dimensions | 3.2 x 1.6 x 1.1 mm |
| Series | LF |
| Application | Automotive, DSC, Energy and Utilities, General Electronics, Laptop, LCD-TV, Networking Devices, PC, Portable Devices etc., Security |
| Material | Ferrite |

Have a requirement?
Chat with us