| Brand | Laird |
| Part Number | MI1206L391R-10 |
| Current Rating | 2 A |
| Impedance at 100 MHz | 390 Ω |
| Maximum DC Resistance | 50 mΩ |
| Packaging Type | 1206 (3216 M) |
| Brand | Laird |
| Part Number | MI1206L391R-10 |
| Current Rating | 2 A |
| Impedance at 100 MHz | 390 Ω |
| Maximum DC Resistance | 50 mΩ |
| Packaging Type | 1206 (3216 M) |
| Type | Chip Bead |
| Dimensions | 3.2 x 1.6 x 1.1 mm |
| Series | MI |
| Application | Automotive, DSC, Energy and Utilities, General Electronics, Laptop, LCD-TV, Networking Devices, PC, Portable Devices etc., Security |
| Material | Ferrite |
| Impedance at 1 GHz | 90 Ω |
| Impedance at 25 MHz | 100 Ω |

Have a requirement?
Chat with us