


| Brand | Leyland Deere |
| Model | 435 |
| Maximum Dig Depth (mm) | 4569 mm |
| Backhoe Bucket Capacity (cum) | 0.27 cum |
| Maximum operating weight (kg) | 7854 kg |
| Loader Bucket Capacity (cum) | 1 cum |













| Backhoe Bucket Capacity (cum) | 0.27 cum |
| Loader Bucket Capacity (cum) | 1 cum |
| Maximum Dig Depth (mm) | 4569 mm |
| Maximum operating weight (kg) | 7854 kg |
| Ground Clearence(mm) | 370 mm |
| Max Dump Height (mm) | 2735 mm |
| Brand | Leyland Deere |
| Model | 435 |

Have a requirement?
Chat with us