| Cooling Capacity | 4850 W |
| Star Rating | 3 star |
| Tonnage Range | 1.5 ton |
| Brand | LG |
| Installation Type | Window AC |
| Digital Display | Yes |













| Cooling Capacity | 4850 W |
| Tonnage Range | 1.5 ton |
| Weight | 55 kg |
| Noise Level | 52 dBA |
| Power Supply | 230 V, 50 Hz |
| Star Rating | 3 star |
| Brand | LG |
| Installation Type | Window AC |
| Digital Display | Yes |
| Dimension | 660 x 428 x 770 mm |

Have a requirement?
Chat with us