| Star Rating | 3 |
| Tonnage Range | 2 ton |
| Brand | LG |
| Model Number | JS-Q24PUXA |
| Cooling Capacity | 6200 W |
| Installation Type | Split Air Conditioner |













| Tonnage Range | 2 ton |
| Brand | LG |
| Cooling Capacity | 6200 W |
| Weight | 39 kg |
| Condenser Type | Copper |
| Noise Level | 34 db |
| Compressor Type | Dual Rotary |
| Air Flow Rate (CFM) | 600 CFM |
| Cooling power input | 2090 W |
| Power Supply | 220-240 V |
| Star Rating | 3 |
| Model Number | JS-Q24PUXA |
| Installation Type | Split Air Conditioner |
| Indoor Unit Dimension (mm) | 1090 x 300 x 218 mm |
| Dimensions Outdoor Unit | 870 x 655 x 322 mm |
| Refrigerant | R-410A |
| Warranty | 1 year on product & 9 years on compressor |





Have a requirement?
Chat with us