




| Brand | LG |
| Capacity | 6.5 kg |
| Function Type | Fully Automatic |
| Loading Type | Top Load |
| Model | T7577NEDLK |
| Color | Black Knight/Black |













| Brand | LG |
| Capacity | 6.5 kg |
| Loading Type | Top Load |
| Model | T7577NEDLK |
| Color | Black Knight/Black |
| Family Size | Family of 3 |
| Max Spin Speed | 750 RPM |
| Power Consumption | 220 W |
| Power Voltage | 220 - 240 V, 50 Hz |
| Wash Program Types | Normal, Speedy |
| Air Turbo Dry | Yes |
| Digital Display | Yes |
| Soak Technology | Yes |
| Tub Material | Stainless Steel |
| Turbo Soak | Yes |
| Water Level Selection | 10 |
| Function Type | Fully Automatic |





Have a requirement?
Chat with us