





| Brand | LG |
| Capacity | 6 kg |
| Function Type | Fully Automatic |
| Loading Type | Top Load |
| Model | T7001TDDLC |
| Color | White |













| Brand | LG |
| Capacity | 6 kg |
| Loading Type | Top Load |
| Model | T7001TDDLC |
| Color | White |
| Family Size | Family of 3 |
| In Sales Package/Accessories | Main Unit, User Manual, Warranty Card |
| Power Consumption | 220 W |
| Power Voltage | 220 - 240 V, 50 Hz |
| Wash Program Types | Punch + 3 Pulsator |
| Air Turbo Dry | Yes |
| Detergent Mixer | Yes |
| Soak Technology | Yes |
| Tub Material | Stainless Steel |
| Net Dimension (WxHxD) | 600 x 550 x 850 mm |
| Net Weight | 68 kg |
| Function Type | Fully Automatic |





Have a requirement?
Chat with us