| Brand | LG |
| Capacity | 8.5 kg |
| Function Type | Semi Automatic |
| Loading Type | Top Load |
| Model | P9563R3FA |
| Color | Dark Grey |













| Brand | LG |
| Capacity | 8.5 kg |
| Loading Type | Top Load |
| Model | P9563R3FA |
| Color | Dark Grey |
| Family Size | Large Family |
| Number Of Wash Cycles | 3 |
| Power Voltage | 220 - 240 V, 50 Hz |
| Wash Program Types | Baby Care, Cotton, Daily Wash, Delicates, Denim, Synthetics, Wool, Intensive |
| Air Turbo Dry | Yes |
| Detergent Mixer | Yes |
| In-Built Water Heater | Yes |
| Soak Technology | Yes |
| Tub Material | Stainless Steel |
| Function Type | Semi Automatic |



Have a requirement?
Chat with us