| Maximum Operating Weight | 38800 kg, 38900 kg, 45000 kg |
| Brand | Liebherr |
| Excavator Model | R 934 C Demolition Litronic |
| Maximum Engine Power | 150 kW |
| Maximum Bucket Capacity | 1.00 m³ |
| Max digging depth | 3.65 m |













| Maximum Bucket Capacity | 1.00 m³ |
| Ground Clearance | 437 mm, 496 mm |
| Track length on ground | 4000 mm, 4100 mm |
| Width of super structure | 3050 mm |
| Max digging depth | 3.65 m |
| Max digging height | 12.47 m |
| Max Digging Reach | 11.10 m |
| Maximum dumping height | 8.99 m |
| Boom Length | 4.25 m |
| Arm Length | 2.50 m |
| Brand | Liebherr |
| Condition of Excavator | New |
| Maximum Operating Weight | 38800 kg, 38900 kg, 45000 kg |
| Excavator Model | R 934 C Demolition Litronic |
| Maximum Engine Power | 150 kW |
| Undercarriage | LC, NLC, VH-HD |
| Overall Height (Top of Cab) | 3440 mm, 3500 mm |
| Shoe Width | 600 mm |
| Overall Height (Top of Boom) | 3000 mm |
| Bucket digging force | 137 kN |




Have a requirement?
Chat with us