| Brand | Linear Technology |
| Part Number | LT1025CS8#PBF |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package Type | CDIP |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Brand | Linear Technology |
| Part Number | LT1025CS8#PBF |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package Type | CDIP |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Dimensions | 10.287 x 7.874 x 3.556 mm |
| Maximum Supply Current | 150 μA |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Power Supply Type | Single |
| Rail to Rail | No |
| Typical Single Supply Voltage | 4 to 36 V |



Have a requirement?
Chat with us