| Brand | Linear Technology |
| Part Number | LT1339CN#PBF |
| Mounting Type | Through Hole |
| Controller Type | Current Mode |
| Maximum Input Voltage | 60 V |
| Maximum Switching Frequency | 150 kHz |
| Brand | Linear Technology |
| Part Number | LT1339CN#PBF |
| Mounting Type | Through Hole |
| Controller Type | Current Mode |
| Maximum Input Voltage | 60 V |
| Maximum Switching Frequency | 150 kHz |
| Pin Count | 20 |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Dimensions | 26.416 x 6.477 x 3.302 mm |
| Maximum Output Current | 65 mA |
| Maximum Output Voltage | 5.25 V |
| Minimum Input Voltage | 9 V |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Minimum Output Voltage | 4.75 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Package Type | PDIP |

Have a requirement?
Chat with us