| Brand | Linear Technology |
| Part Number | LT3465ES6#TRMPBF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum Supply Current | 3.3 mA |
| Pin Count | 6 |
| Brand | Linear Technology |
| Part Number | LT3465ES6#TRMPBF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum Supply Current | 3.3 mA |
| Pin Count | 6 |
| Typical Operating Supply Voltage | 2.7 → 16 V |
| Dimensions | 2.9 x 1.75 x 0.9 mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Package Type | TSOT-23 |

Have a requirement?
Chat with us