| Brand | Linear Technology |
| Part Number | LT3466EDD-1#PBF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum Supply Current | 15 mA |
| Number of Segments | 10 |
| Brand | Linear Technology |
| Part Number | LT3466EDD-1#PBF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum Supply Current | 15 mA |
| Number of Segments | 10 |
| Pin Count | 20 |
| Typical Operating Supply Voltage | 2.7 → 22 V |
| Current Accuracy | ±4% |
| Dimensions | 3 x 3 x 0.7 mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Package Type | DFN |

Have a requirement?
Chat with us