| Brand | Linear Technology |
| Part Number | LT3598EUF#PBF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum Supply Current | 5 mA |
| Number of Segments | 60 |
| Brand | Linear Technology |
| Part Number | LT3598EUF#PBF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum Supply Current | 5 mA |
| Number of Segments | 60 |
| Pin Count | 24 |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.2 → 30 V |
| Dimensions | 4 x 4 x 0.7 mm |
| Matching | ±1.5% |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Package Type | QFN |

Have a requirement?
Chat with us