| Brand | Linear Technology |
| Part Number | LT3599IFE#PBF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum Supply Current | 4.8 mA |
| Number of Segments | 40 |
| Brand | Linear Technology |
| Part Number | LT3599IFE#PBF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum Supply Current | 4.8 mA |
| Number of Segments | 40 |
| Pin Count | 28 |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.1 → 30 V |
| Dimensions | 9.8 x 4.5 x 1.05 mm |
| Matching | ±1.5% |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Package Type | TSSOP |

Have a requirement?
Chat with us