| Brand | Linear Technology |
| Part Number | LTC1967CMS8#PBF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature Range | 0 → +70°C |
| Pin Count | 8 |
| Dimensions | 3 x 3 x 0.86 mm |
| Brand | Linear Technology |
| Part Number | LTC1967CMS8#PBF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature Range | 0 → +70°C |
| Pin Count | 8 |
| Dimensions | 3 x 3 x 0.86 mm |
| Maximum Output Current | 10 mA |
| Package Type | MSOP |


Have a requirement?
Chat with us