| Brand | Linear Technology |
| Part Number | LTC6900CS5#TRMPBF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 5 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 6 V |
| Dimensions | 1.75 x 2.9 x 0.9 mm |
| Brand | Linear Technology |
| Part Number | LTC6900CS5#TRMPBF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 5 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 6 V |
| Dimensions | 1.75 x 2.9 x 0.9 mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum Output Frequency | 20 MHz |
| Minimum Operating Supply Voltage | -0.3 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Package Type | TSOT-23 |
Have a requirement?
Chat with us