| Brand | Lloyd |
| Capacity | 8 kg |
| Function Type | Fully Automatic |
| Loading Type | Top Load |
| Model | LWDD80ST |
| Color | Black & White |













| Brand | Lloyd |
| Capacity | 8 kg |
| Loading Type | Top Load |
| Model | LWDD80ST |
| Color | Black & White |
| Family Size | Family of 4 |
| Auto Balance System | No |
| Max Spin Speed | 420 RPM |
| Noise Reduction | No |
| Power Voltage | 220 - 240 V, 50 Hz |
| Detergent Mixer | Yes |
| In-Built Water Heater | Yes |
| Function Type | Fully Automatic |

Have a requirement?
Chat with us