






| Brand | Lloyd |
| Capacity | 8 kg |
| Function Type | Semi Automatic |
| Loading Type | Top Load |
| Model | LWMS80BD |
| Color | White |













| Brand | Lloyd |
| Capacity | 8 kg |
| Loading Type | Top Load |
| Model | LWMS80BD |
| Color | White |
| Family Size | Family of 4 |
| Max Spin Speed | 1320 RPM |
| Power Voltage | 220 - 240 V, 50 Hz |
| Air Turbo Dry | Yes |
| Control Panel | Panel Display: LED |
| Function Type | Semi Automatic |





Have a requirement?
Chat with us