| Input Voltage | 130 V - 280 V |
| Time Delay | 1 - 35 sec |
| Model Number | TOUGHX TA130D2 |
| Brand | Luminous |
| Mounting Type | Wall Mount / Table Top |
| Application | Air Conditioner Upto 2 Ton |













| Input Voltage | 130 V - 280 V |
| Time Delay | 1 - 35 sec |
| Model Number | TOUGHX TA130D2 |
| Brand | Luminous |
| Mounting Type | Wall Mount / Table Top |
| Application | Air Conditioner Upto 2 Ton |
| Operation | Automatic |
| Color | Cool Grey |
| Cabinet Material | Metal |
| Display | 7-Segment |
| Net weight (kg) | 11.1 |
| Dimensions (LxWxH) | 305x125x230 mm |




Have a requirement?
Chat with us