| Input Voltage | 90 V - 280 V |
| Time Delay | 1 - 5 sec |
| Current Capacity | 1.3 A |
| Model Number | TOUGHX TT90D1 |
| Brand | Luminous |
| Mounting Type | Wall Mount / Table Top |













| Input Voltage | 90 V - 280 V |
| Time Delay | 1 - 5 sec |
| Current Capacity | 1.3 A |
| Model Number | TOUGHX TT90D1 |
| Brand | Luminous |
| Mounting Type | Wall Mount / Table Top |
| Application | LED TV Upto 32 inch + DTH |
| Operation | Automatic |
| Color | Cool Grey |
| Cabinet Material | Metal |
| Display | 7-Segment |
| Net weight (kg) | 3.2 |
| Dimensions (LxWxH) | 205x192x100 mm |




Have a requirement?
Chat with us