| Brand | Macronix |
| Part Number | MX25U4033EZUI-12G |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Interface Type | Serial |
| Maximum Operating Supply Voltage | 2 V |
| Number of Words | 1 M, 2 M, 4 M |
| Brand | Macronix |
| Part Number | MX25U4033EZUI-12G |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Interface Type | Serial |
| Maximum Operating Supply Voltage | 2 V |
| Number of Words | 1 M, 2 M, 4 M |
| Memory Size | 4 Mbit |
| Cell Type | NOR |
| Dimensions | 4.1 x 3.1 x 0.55 mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.65 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Number of Bits per Word | 1 bit, 2 bit, 4 bit |
| Organisation | 1 M x 4 bit, 2 M x 2 bit, 4 M x 1 bit |
| Package Type | USON |
| Pin Count | 8 |

Have a requirement?
Chat with us