| GVW ( Gross Vehicle Weight) | 6950 kg |
| Number of Tyres | 4 |
| Wheelbase | 2750 mm, 3320 mm |
| Max. Torque | 220 Nm @ 1250-2200 rpm |
| Max. Power | 60.5 kW @ 3200 rpm |
| Gear Box | 5 Speed Gearbox |













| GVW ( Gross Vehicle Weight) | 6950 kg |
| Number of Tyres | 4 |
| Wheelbase | 2750 mm, 3320 mm |
| Max. Torque | 220 Nm @ 1250-2200 rpm |
| Max. Power | 60.5 kW @ 3200 rpm |
| Gear Box | 5 Speed Gearbox |
| Fuel Tank Capacity (litre) | 60 |
| Engine Cylinder | 4 |
| Emission Compliances | BS6 |
| Engine | mDI Tech, 4 Cylinder, 2.5 L BS 6 |
| Mileage | 9-10 kmpl |





Have a requirement?
Chat with us