| GVW ( Gross Vehicle Weight) | 6950 kg |
| Number of Tyres | 6 |
| Truck Type | Cargo |
| Engine Cylinder | 4 |
| Engine | mDI Tech,3.5 L BS 6 |
| Emission Compliances | BS6 |













| GVW ( Gross Vehicle Weight) | 6950 kg |
| Number of Tyres | 6 |
| Truck Type | Cargo |
| Engine Cylinder | 4 |
| Engine | mDI Tech,3.5 L BS 6 |
| Emission Compliances | BS6 |
| Wheelbase | 2770 mm, 3320 mm |
| Gear Box | 5 Speed |
| Variant | HSD |
| Max. Torque | 375 Nm @ 1300-2000 rpm |
| Max. Power | 91.5 kW @ 2500 rpm |
| Internal loadbody Size | 4267 x 2005 x 1380 mm |
| Fuel Tank Capacity (litre) | 75 litre |
| Mileage | 9 kmpl |




Have a requirement?
Chat with us