| Tilling Width | 150 |
| Number of Blades | 36 |
| Brand | Mahindra |
| Model Name/Number | Gyrovator SLX 150 |
| Overall Width (Feet) | 5 feet |
| Speed | Multi Speed |













| Tilling Width | 150 |
| Number of Blades | 36 |
| Brand | Mahindra |
| Model Name/Number | Gyrovator SLX 150 |
| Overall Width (Feet) | 5 feet |
| Working Width | 1.5 m |
| Type of Drive (Gear/Chain) | Gear Drive |
| Type of Blade (L/C/J) | L |
| Implement Power | 45-50 hp |
| Speed | Multi Speed |
| No. of Flanges | 7 |
| Weight | 460 kg (Approx.) |
| Cutting Width | 1.46 m |


Have a requirement?
Chat with us