| Brand | Maxim |
| Part Number | MAX1605EUT#TG16 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Pin Count | 6 |
| Dimensions | 3 x 1.75 x 1.3 mm |
| Brand | Maxim |
| Part Number | MAX1605EUT#TG16 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Pin Count | 6 |
| Dimensions | 3 x 1.75 x 1.3 mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Package Type | SOT-23 |

Have a requirement?
Chat with us