| Brand | Maxim |
| Part Number | MAX16834ATP+ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum Supply Current | 6 μA |
| Number of Segments | 15 |
| Brand | Maxim |
| Part Number | MAX16834ATP+ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum Supply Current | 6 μA |
| Number of Segments | 15 |
| Pin Count | 20 |
| Typical Operating Supply Voltage | 4.75 → 28 V |
| Dimensions | 4.1 x 4.1 x 0.75 mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Package Type | TQFN |

Have a requirement?
Chat with us