| Brand | Micrel |
| Part Number | DSC8101CI5-XXX.XXXX |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 4 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Frequency Tolerance | ±10 ppm |
| Brand | Micrel |
| Part Number | DSC8101CI5-XXX.XXXX |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 4 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Frequency Tolerance | ±10 ppm |
| Dimensions | 3.2 x 2.5 x 0.85 mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.25 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Package Type | PQFN |
Have a requirement?
Chat with us