| Brand | Microchip |
| Part Number | DSC1123DI2-148.5000 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 6 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.63 V |
| Frequency Tolerance | ±25 ppm |
| Brand | Microchip |
| Part Number | DSC1123DI2-148.5000 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 6 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.63 V |
| Frequency Tolerance | ±25 ppm |
| Dimensions | 2.5 x 2 x 0.85 mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum Output Frequency | 148.5 MHz |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.25 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Package Type | VDFN |
Have a requirement?
Chat with us