| Brand | Microchip |
| Part Number | DSC1124BI1-100.0000T |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 6 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Frequency Tolerance | ±50 ppm |
| Brand | Microchip |
| Part Number | DSC1124BI1-100.0000T |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 6 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Frequency Tolerance | ±50 ppm |
| Dimensions | 5 x 3.2 x 0.85 mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum Output Frequency | 100 MHz |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.25 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Package Type | CDFN |
Have a requirement?
Chat with us