| Brand | Microchip |
| Part Number | EQCO62T20.3 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Supply Voltage | 1.5 V |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Package Type | QFN |
| Brand | Microchip |
| Part Number | EQCO62T20.3 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Supply Voltage | 1.5 V |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Package Type | QFN |
| Pin Count | 16 |
| Dimensions | 4 x 4 x 0.95 mm |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.25 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Number of Channels | 1 |
| Maximum Output Voltage | 1.6 V |


Have a requirement?
Chat with us